Sanremo Junior již počtvrté!

Dne 19. února se v pražském divadle Hybernia uskutečnilo velkolepé finále dětské pěvecké soutěže Sanremo Junior, které již počtvrté uskutečnil skvělý tým umělecké agentury BonArt!

finálová třináctka v akci

Celkem deset dětí z České republiky a tři děti ze Slovenska, kteří se probojovali několika výběrovými konkurzy, poměřila své síly před hvězdnou porotou zpěváků i hudebních manažerů v čele s Meky Žbirkou, Helenou Vondráčkovou, Ondřejem Soukupem či Janisem Sidovským. Děti zazpívaly za doprovodu BonArt Pops Orchestra pod vedením dirigenta Martina Hyblera. Celým večerem provázel Jan Čenský.

Vítězkou české sekce se stala jedenáctiletá Karolína Čížková, ve slovenské sekci pak nejvíce oslovila porotu třináctiletá Mária Valentová. Obě dívky tak postoupily do velkého světového finále, které se uskuteční v květnu v italském městě Sanremo.

Všechny děti před finálovým večerem absolvovaly několikaměsíční intenzivní přípravná soustředění zahrnující hlasovou přípravu s Eliškou Hrubou-Toperczerovou, jevištní pohyb s Dianou Šoltýsovou, kurz etikety a rétoriky s Janem Čenským a semináře psychohygieny s Janou Kubánkovou. Právě v tomto konceptu tkví jedinečnost celého projektu. Skutečnou výhrou je právě tato možnost několik měsíců na sobě pracovat pod vedením odborníků, zdokonalovat své dovednosti a čerpat nevšední zkušenosti, mezi něž právě finálové vystoupení s orchestrem bezpochyby patří.

Finalisté a dirigent Martin Hybler v akci!

V letošním roce se přes výběrová kola probojoval také jedenáctiletý talentovaný Roman s dětského domova a dokázal tím, že pokud máte dostatek odhodlání, snahy a poctivosti, můžete to i přes nepříznivé okolnosti dotáhnout daleko! Zároveň tím soutěž opět prokázala, že je skutečně otevřena všem. Světové finále v Sanremu je nejen hudebním svátkem, ale i symbolickým setkáváním všech národností, které přes všechny odlišnosti silně spojuje právě láska k hudbě.

finalisté, celý organizační a umělecký tým soutěže, BonArt Pops Orchestra