Koncerty k letnímu slunovratu. Na co se můžete těšit?

Koncerty k letnímu slunovratu se uskuteční v sobotu 16. června od 19 hodin a v neděli 17. června od 6 hodin v místě bývalého koupaliště v Dolánkách u Turnova. Součástí akce je rovněž doprovodný program pro děti i dospělé. Akce se koná za finanční podpory města Turnova.

Karel Dohnal jako Harlekin

V sobotu od 19:00 hodin vám nabídneme nevšední hudebně-dramatické představení Harlekin skladatele K. Stockhausena v jedinečném provedení skvělého klarinetisty Karla Dohnala. Tato skladba je extrémně náročná, na celém světě ji hraje pouze několik hráčů a je tedy velkou vzácností ji slyšet, vidět a zažít. Určitě tedy této možnosti využijte! Karel Dohnal rozehraje skvěle nejen svůj klarinet, ale samotnou postavu Harlekina v neopakovatelných scénkách, které pobaví Vás i Vaše děti! Skladba je interaktivní, Harlekin bude komunikovat s přírodou kolem sebe a pravděpodobně zapojí do hry i Vás!

V neděli od 6:00 hodin ráno, v krásné atmosféře bezprostředně po východu slunce, budete moci vyslechnout koncert orchestru TOS pod vedením Martina Hyblera a sólistů – flétnistky Melanie Sabel, kytaristy Štěpána Matějky, houslistky Jany Kubánkové a Barbory Sulkové.

Koncert k letnímu slunovratu na vrchu Zebín u Jičína

V rámci doprovodného programu si budete mít možnost vyzkoušet malbu obrazů na plátna v otevřené krajině (tzv. plenér) pod vedením profesionálního akademického malíře. Tato netradiční výtvarná dílna se bude konat v sobotu od 16 hodin. V 17 hodin pak bude následovat povídání o přírodě s přírodovědcem a znalcem českorajské krajiny RNDr. Zdeňkem Mrkáčkem.

Vstupné na celou akci je dobrovolné. Na případnou nepřízeň počasí jsme připraveni! Těšíme se na Vás!