Martin Hybler

MgA. Martin Hybler, Ph.D. je hudební skladatel, aranžér, dirigent a klavírní improvizátor.

Absolvoval skladbu a dirigování na Pražské konzervatoři, poté vystudoval Akademii Múzických umění. Jeho disertační práce o moderní orchestraci vyšla knižně.

Své umělecké obzory si rozšířil i pobyty v zahraničí, kupříkladu na skvělé Hochschule für Musik und Theater v Hamburku, a na věhlasných mezinárodních kompozičních kurzech (ISA Prag, Wien, Budapest) v rakouském Mürzzuschlagu.

Jeho skladby byly provedeny na mnoha mezinárodních festivalech, kupříkladu na Pražském Jaru, Pražských premiérách, MusicOlomoc, Silk Sound Road v Biškeku nebo na festivalu Klagenspuren v Insbruku.

Martin je rovněž vyhledávaným aranžérem předních populárních osobností (Miro Žbirka, Karel Svoboda) a klavírním improvizátorem. Jako dirigent se objevuje v čele velkých crossoverových produkcí se symfonickými tělesy a populárními hvězdami, které vystupují na těch největších pódiích u nás, například Forum Karlín či Colours of Ostrava.

Martin se rovněž věnuje pedagogické činnosti. Učí na Akademii Múzických umění, kde připravuje mladé profesionály na dráhu umělců. Věnuje se ale i mladším dětem, pro něž tvoří speciální hudební edice. Podporuje rovněž amatérskou kulturu a vede dětský sbor.

Martin byl za své umělecké počiny a přispění kultuře oficiálně oceněn starostou města Turnova i hejtmanem libereckého kraje.

oficiální stránky Martina Hyblera