Being Medea na Fringe festivalu!

Po úspěšných podzimních premiérách v Čechách a německých Drážďanech se „Being Medea“ představí na prestižním festivalu Fringe v německém Duisburgu.

Oficiální stránky festivalu

Festival je z důvodu koronavirových opatření přesunut z původně plánovaného srpna na říjen, v srpnu na svých stránkách nabídne online skeče a pozvánky na podzimní představení.

Being Medea je společnou autorskou prací německého scénáristy a divadelního režiséra Stephana Bestiera a českého hudebního skladatele Martina Hyblera. Toto psychologické drama dává divákovi nahlédnout do hlubin nitra migrujících žen, jejich vztahu k minulosti a rodné zemi, jejich přítomnosti před branami nové země, k sobě samým. Osobnost Jasona je zpracována unikátním způsobem – nonverbální hudební řečí hoboje a jeho expresivních možností.

Ženský svět je divákovi zprostředkován za plotem, zatímco svobodný Jason se pohybuje v našem svobodném prostoru napříč publikem a ve virtuozních kadencích své sebeprezentace povzbuzuje diváky k interakci.

V roli Medey excelují německé herečky Yvonne Reich, Johanna Withalm a Natalie Renaud-Claus, v roli Jasona pak vynikajicí hobojista Vilém Veverka.

oficiální stránky projektu